FRITZ HANSEN Cross-Plex stolová lampa, výška 30 cm

FRITZ HANSEN Cross-Plex stolová lampa,. Pútavá stolová lampa Cross-Plex™ z akrylu - dizajn: Bodil Kjær Po zapnutí má táto stolová lampa pôsobivý... viac informácií »
FRITZ HANSEN Cross-Plex stolová lampa
FRITZ HANSEN Cross-Plex stolová lampa,. Pútavá stolová lampa Cross-Plex™ z akrylu - dizajn: Bodil Kjær Po zapnutí má táto stolová lampa pôsobivý...

FRITZ HANSEN Cross-Plex stolová lampa,. Pútavá stolová lampa Cross-Plex™ z akrylu – dizajn: Bodil Kjær Po zapnutí má táto stolová lampa pôsobivý vplyv na atmosféru v miestnosti. Cross-Plex™ sa skladá z priehľadného akrylového kríža, ktorý tvorí základňu, na ktorej je umiestnené hranaté tienidlo, ktoré je tiež vyrobené z akrylu, ale na rozdiel od základne nie je číre, ale opálovo biele. Svetlo použitej lampy pôsobivo vyzdvihuje stolnú lampu, ktorú navrhla Bodil Kjær už v roku 1961. Vďaka svojmu nadčasovo krásnemu dizajnu sa hodí k mnohým štýlom zariadenia. Architektka, dizajnérka a profesorka Bodil Kjær, ktorá vyrastala v dánskom Jutsku, študovala a pracovala nielen v Londýne, New Yorku a Washingtone D.C. Spolupracovala s renomovanými dizajnérmi ako Arne Jacobsen a Paul McCobb, ale preslávila sa aj svojimi minimalistickými návrhmi. Stolová lampa Cross-Plex™ sa považuje za klasiku a jeden z jej najznámejších návrhov. Ako sama hovorí, chce „vytvárať riešenia funkčných, ekonomických a estetických problémov“. Výrobná spoločnosť FRITZ HANSEN z Dánska je symbolom najvyššej kvality od svojho vzniku v roku 1872, keď stolár Fritz Hansen získal obchodné povolenie pre Kodaň. Jeho remeselná zručnosť a podnikateľské schopnosti jeho a jeho syna Christiana čoskoro preslávili spoločnosť. Už na začiatku 20. storočia zariadil FRITZ HANSEN významné budovy, ako napríklad Univerzitnú knižnicu, Najvyšší súd a kodanskú radnicu. V priebehu rokov určovala trendy v oblasti dizajnu spolupráca so známymi dizajnérmi, ako sú Jo Hammerborg, Arne Jacobsen, Bruno Mathsson, GamFratesi a Cecilie Manz. Od roku 1979 je spoločnosť zo 75 % vlastnená spoločnosťou Skandinavisk Holding.

Kvalitný a lacný produkt FRITZ HANSEN Cross-Plex stolová lampa, od nášho výrobcu FRITZ HANSEN ľahko môžete zaobstarať v našej ponuke vo výhodnej akcii! Na našich stránkach za 419,90 EUR.